Naše detské centrum (súkromné jasličky) sa nachádza v tichom prostredí, neďaleko centra mesta v radovej zástavbe na Rázusovej ulici, v blízkosti nemocnice.

Naším zámerom je poskytnúť a vytvoriť ideálne prostredie, v ktorom by sa mohlo dieťa pohodlne a prirodzene učiť dôvere a socializácii a to všetko jemu vlastným tempom. Dieťa sa učí predovšetkým prostredníctvom hry a objavovania. A to je to, čo hlavne ponúkame - vymýšľanie hier a rôznych situácii, pomocou ktorých pomáhame dieťaťu spoznávať a objavovať okolitý svet.
Počas dňa v našom centre sa maximálne zameriavame na to, aby sme pomohli dieťau zorientovať a vysporiadať sa s rôznymi situáciami. Naším hlavným cieľom je viesť dieťa k tomu, aby si bolo vedomé vzťahov, ktoré bezpodmienečne vedú k abstraktnému mysleniu. Dôležitosť spoločenských kontaktov, na ktoré dieťa naráža a rieši počas dňa sú veľmi hodnotnými pre jeho výchovu a pomáhajú mu sa učiť žiť vo svete medzi ľuďmi, v skupine ľudí. Všetko vybavenie od zvukových hračiek až po lehátka pre najmenších sú pre ich vek adekvátne a ponúkajú dostatok slobody k objavovaniu a pohybu.


Na dennej báze informujeme rodičov o aktivitách a napredovaní ich dieťaťa.

Naša starostlivosť sa plne orientuje na potreby jednotlivého dieťaťa (deti s malými telesnými hendikepmi a alergiami).
Našou najväčšou odmenou je úsmev dieťaťa a rodičov, s ktorými sme v kontakte aj po odchode ratolestí. Nehovoriac o tom, že často sa staráme aj o mladších, starších súrodencov. 


Máme malý kolektív (15 detí) a všetky priestory sú pravidelne čistené a dezinfikované parným čističom a germicídnym žiaričom (UV lampou), ktoré sa používajú v zdravotníctve na sterilizáciu prostredia (lekárne, nemocnice, ambulancie..). Účinne ničia baktérie, plesne, kvasinky, mikroorganizmy a vytvárajú vhodné prostredie aj pre alergikov.

 
created by MochnackyCreative